Bu soru, ikinci el araba almaya karar vermiş olan insanların kendi kendilerine ve çevrelerine yönelttiği ilk ve en önemli sorudur. Bu yazımızda ikinci el oto alırken dikkat edilmesi gereken hususları kısaca açıklayacağız.

İlk olarak, nasıl bir araba istediğinize karar vermeniz gerekir. Şehir içinde mi yoksa şehirler arası mı kullanacağınıza, ne kadar yakıt sarfiyatı yapacağınıza bağlı olarak ayrıca da zevkinize göre “İşte benim arabam” diyebileceğiniz tarzda bir araçta karar kılmalısınız.,

ikinci el oto
ikinci el oto

Hangi marka ve model araç alacağınıza karar verdikten sonra en önemli konu almaya karar verdiğiniz otomobilin kaç kilometre yol yaptığı ve kaç yaşında olduğudur. Kilometre arttıkça motor sorunlarının yaşanma olasılığı da o kadar artacağından, daha genç ve daha az kilometre yol yapmış araçlar tercih edilmelidir.

Ayrıca araç alırken mutlaka bir usta ile araç kontrol edilmeli ve 40-50 kilometre test sürüşü yapılmalıdır. Usta aracı kontrol edip, bir sorun olmadığını söyledikten sonra ve siz de test sürüşünden zevk aldıysanız aracı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

İlk sırada belirttiğimiz hususa gelirsek, halen nasıl bir araba aradığınıza karar vermediyseniz http://www.otoariyorum.com adlı internet sitesini ziyaret edebilir, ilanlara bakabilirsiniz.

3 comments on “2. El Araba Alırken nelere dikkat etmeliyim?

  • Birde tabi dikkat edilmesi gereken diğer husus özellikle Türkiye’de Bayandan satılıksa kesinlikle alınmalı :):):)

  • Metinde belirtilmiş olan web sitesine bende aracımın ilanını ekledim. Bakalım umarım en kısa sürede eklenir.

  • Bende 8000 ile 10000 arasında bir bütçeyle araba almayı düşünüyorum. Vermiş olduğunuz siteyi inceliyorum şuanda umarım aklıma yatan birşeyler bulurum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.