Halk arasında 65 yaş aylığı olarak bilinen ödenek, herhangi bir geliri olmayan ve 65 yaşını doldurmuş kişilere 2022 sayılı kanun gereğinde sgk devlet kurumu tarafından bağlanan maaşı temsil eder.

65 yaş aylığını almak için birkaç kural bulunuyor. Bunlardan bazıları muhtaçlık sınırı altında geliri olanlar, herhangi bir sgk ile ödenek ya da maaş almıyor olmak gerekiyor. Sgk haberlerin göre, bu kıstasları taşıyor iseniz sgk kurumlarına giderek talep dilekçesi doldurabilirsiniz.

sgk haber
sgk haber

Ödenek kişinin gelirinin artması, vefat etmesi, TC vatandaşlığından çıkması, sgk primlerinin ödenmesi ve verilen ödeneğin kişi tarafından 2 yıl boyunca hiç alınmaması durumunda iptal edilir ve maaş bağlanmaz. Bu özellikleri taşıyor iseniz herhangi bir cezai işlem uygulanmaması için bilgilendirme yapmanız gerekir.

Evraklarda herhangi bir hile yaparak ödenek almaya çalışan kişilere faizi ile birlikte hesaplanacak şekilde maaşlar geri alınır ve haklarında işlem başlatılır. Maaşların 3 ayda bir PTT kanalı ile yatırılıyor. Kişi nüfus cüzdanı ile çekebilir. Sgk haberleri ile öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi http://www.sgkhaber.comsitesinden sorgulayarak bilgi edinebilirsiniz.

3 comments on “65 Yaş Aylığı

  • SGK haberlerine bu siteden ulaşabiliyorum. Gerçekten önemli bilgiler veriyorlar. Teşekkürler öneriniz için.

  • Bu site gerçekten kaliteli bir site. 65 yaş aylığını bilmeyen çok kişi var. Özellikle bizim buralarda onları bilgilendireceğim sayenizde. Teşekkürler.

  • Canip’in de dediği gibi kaliteli ve önemli bir site. Ben buradan son haberlere yeni çıkan yasalara SGK ile ilgili her şeye bakabiliyorum. Teşekkürler yazı için. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.