Dini bir inanç olan adak, kişinin dilediği bir olayın gerçekleşmesi ile yapılır. Kişi elde etmek istediği bir şey gönlünce olursa kan akıtmak istediğiniz dile getirir ve bu süreç başlar. İlerleyen zamanda dileği yerine gelirse eğer, bir koyun, kuzu, ya da teke kurban ederek sözünü yerine getirmiş olur.

adak kurban
adak kurban

Bu gibi durumlarda zaman dileğinizin oluşumunun üstünden çok zaman geçmeden adak kurbanını alıp kesmek yerinde bir davranış olur. Bir çok kişi bugün yarın keserim diyerek zamana yaymakta ve bazen de unutulup gitmektedir.

adak kurbanlarının da kesim şekli aynen İslami usullere göre olması gerekir. Bu anlamda ancak güvenilen yerlerden satın alınıp kesilmesi daha doğru olur. http://www.niyaziogullari.com firmasından dilediğiniz hayvanı beğenip adağınızı yerine getirmiş olursunuz. Çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz adak kurbanlarınız ile bütçenizi sarsmadan sözünüzü yerine getirmiş olursunuz. Sizlerce en güvenilen Niyazioğulları tesislerinde aklınıza hiç bir soru işaretine yer vermeden kesim işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.  Tesiste sizin kesenize göre mutlaka bir hayvan bulacak ve adak işinizi hallederek rahatlığa ereceksiniz.

3 comments on “Adak kurban nedir?

  • Böyle yerler adak adanınca yerine getirirken çok iyi oluyor. Teşekkürler öneriniz için.

  • Enes beye katılıyorum. Böyle yerler gerçekten çok önemli. Kurban bayramlarında da her işi kolaylıkla yapıp teslim ediyorlar.

  • Adak kurbanlarında uygun kesim yapılması ve fiyatta indirim çok iyi olmuş. Teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.