İnternet bağlantısı türlerinden birisi olan Adsl, yaşamımızda önemli bir yer edinen internet için önemli bir bağlantı türüdür. Dünya çapında da oldukça geniş bir yere üne olan Adsl, bir ev içerisinde bağlantı yapıldığında ev içerisinde hem telefonu hem de interneti aynı anda rahatlıkla bağlantıyı koparmadan ayarlamaktadır. Bu da Türkiye’de insanların ilgisini çekmesiyle yoğun şekilde kullanımını sağlamıştır.

adsl
adsl

Splitter bir diğer adıyla dağıtıcı aracılığıyla bilgisayarınıza Adsl interneti alabildiğiniz gibi bu dağıtıcıya takacağınız telefon bağlantısıyla da aynı zamanda telefona gelen çağrıları açabilmektesiniz.

Adsl servisi sağlayıcısı, bulunduğunuz konuma uzaklığı ne kadar uzak ise ve kablonun da bu şekilde eşit derece de uzak olmasıyla beraber internette yavaşlık söz konusu olabilir. Bu nedenle Adsl kullanıcıları için önerimiz, servis sağlayıcısı merkezine uzaklıkları en fazla 4 KM olmasına dikkat etmelidirler.

İngilizce açılımı “Asymmetric Digital Subscriber Line” olan Adsl, günümüz koşullarıyla üretilen çeşitli kaliteliklerde ki kablolar sayesinde de 4 kilometrelik uzaklık mesafesi 7 – 8 kilometreye kadar uzatılmakta olduğu görülmektedir. Adsl kullanımı sağlayan bir ev içerisinde internetten bir dosyanın indirilmesi, o dosyanın internete yüklenmesinden daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.