Günümüzde tıpın geldiği nokta tartışılamaz derecede harikadır, bir çok hastalığın çözümü, tedavisi mümkündür.

Tıp her alanda çok ilerlemiştir ancak bazı durumlar vardır ki tıp’ın geldiği nokta hiç bir işe yaramaz ve yapılabilecek hiç birşey yoktur.

Bu gibi durumlarda tıp haricinde farklı alternatif yollara başvurulur.

Alternatif tıp nedir ?
Alternatif tıp nedir ?

Özellikle kronik hastalıkların tedavisi için alternatif tıbba aşırı bir yönlenme mevcuttur.

Alternatif tıp, eskiden, doktor ve hastanelerin çok zor bulunduğu zamanlarda yaşlı kadınların bilgileriyle, doğadan çeşitli ot, bitki toplayıp hazırladıkları ilaç ve karışımlara verilen isimdir.

Özellikle doğal bitkilerin tercih edilmesi insanların bu alana yönelmesi ve bu alanda tedavi – çözüm aramasını sağlamıştır.

Ağırlıklı olarak gelişmiş ülkelerde alternatif tıp daha yaygındır, bu ülkelerde alternatif tıbba milyar dolarlık yatırımlar yapılmaktadır.

Alternatif tıp tamamlanan değil tamamlayan tıp olarak bilinir. Alternatif tıpta yukarıda bahsettiğimiz gibi bitkisel ürünler kullanılır. Alternatif tıp modern tıbbın yetersiz kaldığı durumlar devreye girer.

One comment on “Alternatif tıp nedir ?

  • alternetif tippa inaniyor ve guveniyorum cok eski zamanlarda hekimler yokdu.. yasli insanlar bu isi yapiyordu bilgi deniyordu insanlara onlarda dedelerinden ninelerinden babalarindna gordukleri bitkisiel ilaclari tatbik ediyor sifa arayanlara derman olmaya calisiyorlardi…o nedenle bence alternetif tippin bitkisel ilaclarin onune gecilmemeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.