Günümüzde artık herkes yoğun bir şekilde internet kullanmaktadır. Hatta bu internet kullanımı Apple’ın çıkardığı akıllı ürünler ve telefonlar ile de sürekli bir şekilde geliştirilmiş ve kullanımını desteklemiştir.

Ancak son günlerde Apple rakip olan birçok ürün piyasaya sürülmüştür. Mobil web pazarından pay almak isteyen en büyük firma ise Samsung’ dur. Samsung piyasada yer alan en gelişmiş Android teknolojisi ile insanlara mobil web kullanımı konusunda teşvik etmekte ve insanların isteklerini karşılamaktadır.

android
android

Pazarda yer alan birçok firma daha bulunmaktadır. Samsung’ un pazardaki payı % 18, Apple’ın Pazar payı %46, diğer akıllı telefonların Pazar payı ise % 37 civarındadır. Bu sonuçlar Chitika’nın yapmış olduğu araştırmalara göre ortaya çıkarılmıştır.

Apple’ın mobil web pazarında bu kadar büyük bir yere sahip olmasının sebebi ise ürünlerinin birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılması ve uygulama fazlalığından dolayı olduğu açıktır. Ayrıca Apple’ın kullandığı İOS teknolojisi de insanların ilgisini çeken bir diğer konudur.

Araştırmalara göre geçtiğimiz dönemlerin lideri olan Blackberry’nin de pazardaki payı sadece % 2 olarak görünmesi de ilgi çeken durumlardan birisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.