Mutfak ve oturma odasının bir arada yer aldığı tasarımlar, Amerikan mutfak modelleri olarak tanımlanmaktadır. Diğer mutfak modellerine göre daha kullanışlı bir yapıda olan bu tasarımlar, pek çok kullanıcının ilgisini çekmekte ve avantajlı dekorasyon ürünleri olarak görülmektedir.

Amerikan mutfak modelleri, kullanışlı ve şık tasarımlar ön plana çıkarması yanında maliyet olarak fazla bir külfet sunmamaktadır. Özellikle m2 olarak küçük evlerde büyük işlevler sunan bu modeller, dekoratif bir alan oluşturmaları yanında oldukça modern tasarım ölçüleri sunmaktadır.

Amerikan mutfak modelleri, pek çok yönü ile kullanıcısına avantaj sağlamaktadır. Ancak dezavantajları olmadığını söylemek yanlış olur. Çünkü Amerikan mutfak modellerinde oturma alanı ve mutfak bir aradadır. Bu nedenle mutfakta yapılan bir yemek kokusu ya da yağ kolayca diğer ürünlere bulaşabilmektedir. Ortaya çıkan bu durumu engellemek için yapılması gereken ise mutfakta oldukça etkili işlevler sunan bir aspiratörün yer almasıdır. İdeal bir aspiratör ortamda yayılacak yemek kokusunu büyük oranda engellemeye yetecek ve oturma alanında bulunan kişilerin rahatsız olmasını önleyecektir.

Son olarak m2 açısından küçük boyutlarda olan bir evin Amerikan mutfağında masa seçimine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Masanın yüksekliğinin mutfak tezgahı seviyesinden yğksek olması, oturma alanında yer alan kişilerin mutfak tezgahına baktığında istenmeyen görüntüleri görmesine engel olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.