2010 yılına kadar bilgisayarların cep telefonları üzerinde teknoloji yönünden tartışmasız bir üstünlüğü bulunmaktaydı. Bu yıla kadar telefonlarda Symbian en fazla kullanılan altyapıydı. Ne zaman ki 2010 yılının son çeyreğinde gelindi, işler bir anda değişmeye başlandı. Google ve Open Handset Alliance ortaklığı ile piyasaya yepyeni bir teknoloji giriş yaptı. Bu teknoloji Android işletim sistemiydi.

android rehberi
android rehberi

Android işletim sisteminin gelmesinin ardından Symbian’ın pabucu dama atıldı. Android sayesinde telefonların bilgisayarlardan farkı kalmadı. Tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, PDA vb. yaygınca kullanılmaya başlanınca Android uygulamalar önem kazanmaya başladı ve başta Google olmak üzere birçok şirket Android uygulamalar üretmeye başladı.

Akıllı cihazlar, eski telefonlar gibi sadece telefonla görüşme ya da mesajlaşma imkanı dışında, internette de hızlı bir şekilde aktif olabilme, veri paylaşımı imkanı sunma, telefonun içerdiği ve hafızasına bağlı olmakla birlikte içine program yükleme veya dosya saklayabilme olanaklarına sahip cihazlar olarak kullanımları yaygın bir şekilde yapılmakta diyebiliriz. Akıllı telefonlar, yüklü oldukları işletim sistemleri (Android) ile birçok uygulamanın rahatça kullanılabilmesi ve neredeyse bütün bilgisayar özelliklerini sağlayabilmesi sayesinde kullanımı gayet zevkli kılan detaylardandır.

Eğer ki eski bir cep telefonuna sahipseniz ve artık cep telefonunuzun değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız mutlaka akıllı telefonlara bir göz atın. Özellikle Android tabanlı bir telefon ile şimdiye kadar hiç tanışmadıysanız sizlere çok şey kaçırdığınızı söyleyebiliriz. Android konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz http://www.androidrehber.net/ i mutlaka ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.