Apple’ın uygulama mağazası olan App Store üzerinde indirilme sayısı 40 milyonu geçmiş durumda. 755.000 uygulamanın bulunduğu App Store’da yaklaşık 20 milyonu 2012 yılında indirildi.

2012 yılının sonuna yaklaşırken App Store üzerinde bir çok uygulama ve oyunun indirime girmesiyle Appe Store’da resmen uygulama indirme izdihamı yaşandı. 2012 yılında en çok Aralık ayında indirilme sayısı gerçekleşti.

App Store
App Store

 

2008 yılında uygulamaları yayına sokan Apple üzerinden geçen zaman içinde 40 milyar indirilme sayısına ulaşması da gerçekten büyük bir rakam. Bu rakamıda 7 milyar dolar ödeme takip ediyor.. Temple Run ise 75 milyon kez indirilmeyle App Store’un en çok indirilen oyunu olmuş durumda. Apple’ın başarılı satış rakamlarını hesaba kattığımızda ilerleyen günlerde Apple’ın uygulama marketi olan App Store’un yakın bir zamanda benzer rakamları bizlere sunacağından ise hiç şüphemiz yok.

App Store, bu rakamları fazlasıyla hak ediyor. İlerleyen günlerde bu sayıların 2-3 kat artacağını bekliyoruz. Apple market, sanırım Android marketi ekonomi alanında sollamış durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.