Apple ve Intel Akıllı kol saati üretimi ile girişime başladı.. Sony, Google, Nike’ın yanında bu gruba Apple’da katılıyor. İddialara göre Apple ve İntel bir ortaklığa gitmiş ve akıllı kol saati yapmak için kolları sıvamış..

Diğer iCihazlar ile Bluetooth yoluyla yardımlaşabilen, bağlanabilen bir akıllı saatin ne tür özellikleri olabilir diyebilirsiniz. Fakat böyle büyük teknoloji firmaları bizi kol saat’inde bile son teknolojiye getirebilecek işlere imza atabilir.

iWatch
iWatch

Siri, iPhone ile bağlantı kurabilme özelliği ve iPod Nano 6G’ye göre daha çok kişiselleştirebilir olacağı belirtilen Apple’ın akıllı sattinin 2013’ün ilk yarısında tanıtılmasını bekleyebiliriz. Her ne kadar biraz ütobik bir fikir ve cihaz olsa da Apple’ın böyle farklı pazarlarda tezgah açma veya varolan pazarlara rekabet getirme konusundaki becelerini göz önüne alırsak böyle bir cihaz çıkarsa tahminlerden daha farklı şeyler de ortaya çıkabilir.

Ne denmeli bilmeyiz ama farklı saatleri göreceğiz. Büyük devler yeni pazarda kapışıyor. Dğler firmalara ise ekmek kalmıyorda diyebiliriz. Tabi bunların orjinal olmayanları yani tabiri caizse çakma olanları da çıkacaktır daha ucuza ama orjinal kadar kullanışlı ve kaliteli olmayacaktır. Yeni pazardaki yeni kapışmaları ve bu yeni teknolojiyi merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.