Fransa’nın teknoloji alanındaki iddialı firmalarından biri olan Archos, Android işletim sistemini kullanarak daha önce hiç denenmemiş bir şeyi denedi. Tamamen oyun üzerine kurulu olacak bu tablet teknolojisi eğer istenilen ilgiyi görürse kısa süre içerisinde başka firmalar tarafından da kopyalanması muhtemel görünüyor.

archos oyun tableti
archos oyun tableti

Archos firmasının yeni kozu olan bu tabletin özelliklerine bakalım. Oyun üzerine kurulu olan bu tablet Android 4.1 Jelly Bean tabanına sahip olacak. Yaklaşık 7 inç genişliğinde dokunmatik ekrana sahip olan tablet 1.6 Ghz’e sahip çift çekirdekli bir işlemciye sahip.

Ayrıca tablet için ekran çözünürlüğü olarak 1024 x 600 yeterli görülmüş. 330 GR olan Archos GamePad yaklaşık 330 gram ağırlığında olacak ve hızlı bir şekilde Goodle Play ve diğer Google sistemlerine erişebilecek.

Ayrıca bu çekici özelliklerinin yanı sıra fiyatı da diğer tabletlere göre oranla oldukça uygun diyebiliriz. Sadece oyun için yaratılmış olan bu tablet Avrupa’da 150 Euro üzerinden satışa çıktı. Amerika’da ise 2013’ün başlarında satışa çıkması planlanıyor. Bu da bir oyun sistemi için oldukça uygun bir miktar diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.