Av Turizmi ve Ağva
Ağva zengin doğal güzellikleriyle ünlü bir doğa harikasıdır. İstanbulluların yoğun kent hayatından, gürültü ve betonarme yapılardan kaçmak için tercih ettiği en özel ve en yakın yerler listesinde ilk sıralarda yer alan ağva’da çok çeşitli aktivitelere katılmak da mümkün.

İnsanın tarihin başlangıcından bu yana bırakamadığı güdüsüdür avcılık. Elbette avlanabilmek için uygun ortam ve koşullara ihtiyaç duyulmaktadır. ağva, avcılık deneyiminin bam başka bir tatta sizlere sunulduğu bir doğa harikası olarak, av turizmine de hizmet vermektedir.

motel tahir a%C4%9Fva 595x446 Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Geyik ve ceylanları, kurtları, tilkileri ve yaban domuzlarıyla büyük hedefleri avlamak isteyenlere hizmet etmekteyken, birbirinden farklı kuş çeşitlerinin barındığı muhteşem ormanı sayesinde, avcılığın en zevkli yanlarından olan kuş avı konusunda da eşsiz bir bölgedir.

Balık tutmanın ayrı bir tadı olduğunu düşünen ve balık tutmak için uygun bir yer arayanlar için ise ağva son derece zengin seçeneklere sahiptir. Gerek akarsuları, gerek denizi son derece zengin su ürünleriyle balık avlamayı sevenlere hizmet veren Ağva’da bir çok balıkçı teknesi bulunmaktadır. Sıcak kanlı yerli halk ziyaretçilere karşı son derece nazik ve misafirperver davranmaktadır. Balık tutma isteğini gidermek isteyenler için balıkçılar da son derece anlayışlı davranmakta ve balığa çıkarken kendilerine katılmalarına izin vermektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.