Çeşitli endüstriyel ürünlerde kullanılan fenol formaldehit, ya da bu işlerle uğraşan insanların daha çok tanıdığı isim ile bakalit, 1909 yılında Belçikalı bir bilim insanı tarafından bulunmuştur. Özellikle kolay işlenebilir olması ayrıca hem yüksek ısıda hem de çok düşük ısılarda bile özelliklerini kaybetmiyor oluşu bu maddenin her çeşit endüstriyel ürünün üretimini yapan firmalar için biçilmiş kaftan olmasını sağlıyor.

kumru kimya
kumru kimya

Özellikle elektrik yalıtım özelliği bulunmasından dolayı elektrik ve elektronik sektöründe üretilen elektriğe dayalı endüstriyel ürünlerde kullanılan bakalit hammadde, özellikle araçların motorlarında, aynı zamanda da ampül üretiminde de sıklıkla kullanılır.

Bunun yanı sıra son yıllarda hem daha ucuza mal edildiğinden hem de ısı yalıtma özelliği bulunduğundan mutfak araç ve gereçlerinde de bu madde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle tencere ve çaydanlık sapları gibi dokunulduğunda eli yakmaması gereken yerlerde kullanılan bu madde oldukça revaçtadır.

Bu hammaddenin satışını yapmakta olan Kumru Kimya, sınırsız sayıda stoğu ile bu tarz endüstriyel ürünlerin üretimi yapmakta olan firmalara hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için; http://www.kumrukimya.com/ adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 comments on “Bakalit

  • Dokununca eli yakmayan seyler aldıgımızdan beri cok rahatım ben. Cok güzl urunler var.

  • Kumru kimyanın her eşyası hosunuza gıdecektir. adamlar yapıyolar gercekten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.