Şiddetli baş ağrısı, çoğu zaman hayatımızı felç eder. Dikkatimiz dağılır, acı çekeriz, uyuyamayız vs. Özellikle de migren ağrısı azap verici bir durum oluyor. Bu ağrıları doğal yoldan geçirmenin yöntemlerinden bahsedelim. Fakat bu yöntemler, basit bir baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifletmek için geçerlidir. Baş ağrılarınız çok şiddetli ise ve geçiyorsa, bir doktora gitmelisiniz.

indir (14)

En etkili yöntem, ada çayıdır. Bir bardak ada çayı, hem sakinleştirici, hem de ağrı kesici bir etki gösterir. Diğer yöntem, nane çayı içmek yada nane yağını sıcak suya bir iki damla ekleyerek, buharın solumaktır. Lavanta yağı da ağrı kesici özelliğe sahiptir. Aynı şekilde sıcak suya bir iki damla ekleyerek buharını içinize çektiğinizde baş ağrınızın dindiğini göreceksiniz. Yalnız önemli bir nokta var ki, lavanta yağını sakın içmeyin, sadece sıcak suda buharını soluyun.

Bir diğer baş ağrısı geçirme yöntemi, tuzlu su. Küçük bir tencerede kaynattığınız suyun içine iki tatlı kaşığı tuz ekleyin. Ilıdıktan sonra, alnınıza, kulak arkasına, ensenize masaj yaparak sürün. Daha sonra bir havluyu, tuzlu suda ıslatıp, alnınızın üstüne kompleks yapın. Başka bir önerimiz, başınız ağrıdığında, başınızın üzerine buz yada soğuk suda ıslatılmış bez koyun, ayaklarınızı da sıcak suya koyun. Ağrının hafiflediğinihissedeceksiniz. Ağrı dindirmede güzel bir kahve içmenin de iyi geldiğini belirtelim. Ayrıca bir bardak papatya çayı ağrı kesici özelliğe sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.