Çoğu çift için bebek sahibi olamamanın nedenleri arasında yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması, yanlış uygulanan yöntemler, batıl inançlar gösterilir.

Bebek isteyenler için cinsellik
Bebek isteyenler için cinsellik

Çoğu hamile kalamama nedeni çok basit ve bilimsel yönden çözülmüş durumlardır. Ancak aynı yöntemlerde inat edilmesi bilimsel çözümlerin yardımcı olmasına da engel olmaktadır.

Kadınlar yılın her ayı %20-25 oranında gebe kalma şansına sahiptir. Bu olasılığın azalmasının temel sebebi genellikle çiftlerin yanlış davranış tarzlarıdır.

Genellikle çiftler bir süre denemeden sonra kısır olduklarına inanırlar ve ortaya çıkmaması için uzun süre doktora gitmemeye direnirler. Sorunun çiftin hangi tarafından kaynaklandığını anlamak sorunu çözmenin yarısını bitirmiş olacaktır.

Basit tedbirler ve çok kolay yöntemlerle kendini kısır sanan çiftler de çocuk sahibi olabilir. Bazen uzun süreli tedavilere bile ihtiyaç yoktur.

Gebelik isteyen çiftlerin en çok sorduğu soru en uygun zamanın hangi zaman olduğudur. Bu konuda halk arasında bir çok rivayet ve batıl inanç dolaşmakta olup bu batıl inançlar çoğu çifti yanlış yönlendirmektedir.

Düzenli adet gören bir kadında yumurtlama zamanı genelde adet döngüsünün 14. günüdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.