Günümüzde, çocuğundan yaşlısına birçok kişi teknolojinin nimetlerinden ve getirdiklerin faydalanmaktadır. Ancak üzülerek söylüyorum ki özellikle çocuklar teknolojiden zaman zaman büyük zarar görmektedir. Bu aslında çocuklardan çok ebeveynlerin suçudur. Eğer sizde bir anne veya babaysanız bu yazıdaki uyarılarımı mutlaka dikkate almanızı öneriyorum.

oyungutan
oyungutan

Zamane çocuklarını göz önüne aldığınız zaman, aslında ne kadar boş yaşıyorlar diye düşünebilirsiniz. Ancak yaşlı insanların sıkça söylediği, şimdiki çocuklar çok akıllı düşüncesi aslında teknolojinin nimetleri sayesinde ortaya çıkmıştır. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren bilgisayardaki keyifli oyunlar sayesinde, zekasını geliştirmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken şey çocuğunuzun bu oyunları oynarken, herhangi bir zihinsel zarar görmemesidir.

Özellikle çocuğunuz savaş oyunları veya dövüş oyunları tutkunuysa, sizin bu konuda ekstra bir çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Örneğin çocuğunuz küçük yaşlardaysa eğer size düşen, elinizden geldiğince oynadığı oyunları kontrol ederek bu oyunlarda kan ve vahşet izlerinin olmamasına dikkat etmelisiniz.

Size çocuklarınız için, http://www.oyungutan.com sitesini öneriyorum. Bu sitedeki oyunları çocuklarınıza gönül rahatlığıyla oynatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.