BlackBerry 10 işletim sistemi için 10.0.10.85 sürüm kodlu bir güncelleştirme yayınlandı ve bu güncelleştirme de kamera performansını ve batarya ömrünü arttıran bir çok özelliğin bulunduğu güncelleştirme ise 150MB’dan daha da büyük…

Ocak ayının son haftalarında duyurulan yeni işletim sistemi BlackBerry 10 ve bu işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefon unvanını elinde bulunduran BlackBerry Z10’u yakından ilgilendiren bir güncelleştirme yayınlandı. BlackBerry Z10 işletim sisteminin ilk güncelleştirmesiyle birlikte sürüm numarası 10.0.10.85’e direkt olarak yükselmiş oluyor. Blackberry, resmi bloğunda yaptığı duyuruda yeni güncelleştirmenin özelliklerini 5 ana madde ile açıklıyor.

blackberry işletim sistemleri
blackberry işletim sistemleri

150MB’dan büyük bir boyuta sahip olan güncelleştirme genel anlamda sistem iyileştirmeleri ve hızlandırmalarını içerirken aynı zamanda da çeşitli hataları da düzeltiyor.

Fotoğraf kalitesinin bozulmasına neden olan Time Shift özelliğini nedeniyle kamerada iyileştirmeler yapılırken kullanıcıların Gmail ile yaşadığı senkronizasyon problemleri de giderilmiş. Tarayıcı üzerinden görüntülenen video ve müzik playerlerin tam olarak ekrana oturması ve sistemin en iyi şekilde kullanılması içinde optimizasyonlar yapılmış.

Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra 60’ın üzerinde batarya optimizasyonu gerçekleştirilerek cihazın pil ömrünün büyük bir oranda arttığı da söyleniyor.

Güncelleştirmeyi yüklemek için : Ayarlar > Sistem Güncelleştirmeleri > Güncelleştirmeleri denetle sekmesini kullanarak güncelleştirmelerinizi başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.