Blog ödülleri son yıllarda en çok takip edilen ve sevilen bloglara verilen ödüldür. Henüz dünya çapında büyük bir blog ödülü organizasyonu bulunmuyor. Bunda blogların kendi dillerinde yazılmasının da büyük payı var.

Ancak Almanya ve Amerika başta olmak üzere bir çok ülke blog yazarlarını seçip ödüllendiriyor. Weblog Award ve the Bloggies şu an yerel anlamda blogları araştırıp ödül veren kuruluşlar olarak dikkat çekiyor.

Blog ödülleri nedir
Blog ödülleri nedir

Alam Medya devi Deutsche Welle’nin dünya çapında blog yazarlarını araştırmak ve ödüllendirmek için adımlar attığı kuruluş ise the BOBs olarak biliniyor.

Blog ödülleri 2008 yılından beri ülkemizde de veriliyor. İlk üç yıl ödülün organizasyonunu Bloglama.com adlı web sitesi yaptıktan sonra 2011 ödül organizasyonu Creasoup dijital ajansı tarafından gerçekleştirilecek.

2009 yılında 14 kategoride verilen blog ödülleri 2010 yılında 17 kategoriye çıkmıştı. 2011 yılında ise 20 kategoride ödül verilmesi düşünülüyor ve bununla ilgili internet üzerinden ciddi bir anket yapılıyor. 2011 yılında ödüllerin geçen yılların aksine yılın son günlerinde verilmesi planlanmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.