Bildiğiniz gibi, kadınlar tırnaklarına çok özen gösterirler. Dikkatli kesim, manikür, pedikür, kıyafete göre oje seçimi, tırnak yememek için özel oje vs. Ama bazı tırnaklar ince ve güçsüz olur. Biraz uzar, en küçük bir şeyde kırılır. Bu da kadın için can sıkıcı bir durum oluyor. Tırnaklardan bir tanesi kırılırsa hepsini kesmek gerekir.
Güçsüz tırnaklarınızı, daha sert ve güçlü yapmanın çözümü evinizde saklıdır. Limon kabuğu tırnaklarınızı güçlendirir ve sertleştirir. Haftada bir iki defa limon kabuğu ile tırnaklarınıza masaj yapın. Bu sayede, tırnaklarınız hem daha sağlıklı uzayacak, hemde kırılmayacak.
Sivilce Artık Sorun Değil
En çok ergenlik döneminde çıkan sivilceler, gençlerin sorunu haline gelmiştir. Zamanlarının çoğunu ayna karşısında sivilce patlatarak geçirirler ve bunun ilerde iz bırakacağını düşünmezler. Anlık çözümlere odaklanarak sivilcenin deride kalıcı yara izi bırakmasına neden olurlar.
Aslında sivilceden kurtulmanın kolay yolları var. Mesela muz kabuğu. Muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atmak yerine, kabuğun iç tarafı ile yüzünüze hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat bekletip yıkadıktan sonra yüzünüzün patladığını göreceksiniz. Muz kabuğu masajını haftada üç defa yada her muz yediğinizde yaparsanız cildinizin temizlendiğini ve sivilcelerin yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Ayrıca bu yöntem, yüzünüzdeki siyah noktaları da temizler parlak temiz bir cildiniz olur. Sivilce sorunu yasayan arkadaşlar, bundan sonra muz yediğinizde kabuğunun faydasını aklınızda tutuyor ve kabuğunu çöpe atmıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.