Çarpık bacak sendromu çocukluk döneminde başlayan bir sorundur. Özellikle kadınlarda bu şikâyet çok fazladır. Bu sorunla başvuranların çoğu psikolojik olsa da fiziki sorun yaşayanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.

Çarpık bacak tedavisi
Çarpık bacak tedavisi

Son dönemlerde estetik ameliyatların gelişmesi ve çeşitlenmesi ile çarpık bacak sendromuna da çözümler bulunmuştur. Farklı estetik ameliyat tipleri sizi bu sorundan sonsuza dek kurtarabilir.

Çarpık bacak ameliyatı olarak bilinen ameliyatın bilim dünyasındaki adı bacak protezi ameliyatıdır.

Çarpık bacak ameliyatı çoğu estetik operasyona göre daha zor bir operasyondur. Operasyonun sadece güzellik için değil sağlık için de çok önemli bir yeri vardır. Ameliyat sırasında dizin arka kısmındaki bölge 5 cm boyutunda kesilir.

Bu küçük boşluktan bacaklarınızı çarpık gösteren boşluğa silikon yerleştirilir. Böylece bacaklarınızın çarpık görünmesine neden olan boşluklar silikonla doldurulup sütun gibi bacaklara sahip olmanız sağlanıyor.

Bacak protezi ameliyatı sırasında birçok ameliyat daha yapılabiliyor. Bacakların iç bölümünde toplanan yağlar liposuction yöntemi ile alınabiliyor. Cilt lekeleri temizlenebiliyor. Cilt çatlakları temizlenip düzeltilebiliyor.

2 comments on “Çarpık bacak tedavisi

  • benim bacaklarım aşırı değil yani dışarıdan ilk bakışta anlaşılmıyor ama çarpıklık var ama o düzelsin diye de ameliyat ta olmam

  • bu ameliyatlar zor ve meşakatli ameliyatlar. kimseye tavsiye etmiyorum. benim bacaklarımda çocukken çok çarpıktı. şimdi 28 yaşındayım. az bir çarpıklık kaldı o da tam olarak farkedilemiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.