Eğer zihni çok dolu olan, yoğun bir hayat trafiğinde yaşayan bir birey değilseniz, anahtarınızı kapınızın arkasında unutarak çıkmak gibi bir dalgınlığınız olmamıştır muhtemelen.

Ancak şehir hayatında günlük koşuşturmaca ve yoğun trafik nedeniyle bir çok insan anahtarlarını kapının arkasında unutmaktadır. Böyle durumlarda kimi insanlar kredi kartı gibi bir kart kullanarak kilitli olmayan kapılarını açmaya çalışıp kimi durumlarda bunu başarırken, çoğunlukla yardıma çilingirler koşmaktadır.

çilingir

Tabii her anahtarcının yirmi dört saat acil çilingir hizmeti vermediğini de belirtmeden geçemeyiz. anahtarcılık kilitlere uygun anahtarların çoğaltılması üzerine sabit bir mekânda yapılan bir meslek iken, çilingirlik kapı üzerinde işlem yapıldığından müşterinin talebi doğrultusunda sabit olmayan yerlerde yapılmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde yirmi dört saat hizmet veren acil çilingir servisleri bulunmaktadır ki, İstanbul gibi soğuk bir şehirde bir kış akşamı anahtarınızı unuttuğunuzu kapınızın önünde fark ettiğinizde, içeriye girmemek gibi bir ihtimal söz konusu bile olmayacaktır.

Kimi zaman uzman servis verdiğini iddia eden çilingirler gece geç saatlerde aradığınızda sıcak yatağını bırakmak istemeyerek sizi kapıda bırakabilirler. Bu nedenle, profesyonel hizmet verdiğini iddia eden değil, profesyonel hizmet verdiğini bildiğiniz, güvenilir Çilingir hizmetlerinden faydalanmak sizin açınızdan daha doğru bir karar olacaktır.

Hırsızlara karşı kendinizi koruyun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.