Çocuklarımıza neden oyun oynatmalıyız?

Çocukların en çok sevdiği şeylerden biri oyun oynamaktır. Oyun oynamasını çok seven çocukların yaptıkları bir ceza karşısında en çok üzülecekleri şeyin oyun oynamalarına engel olunacağını bilen ailelerin tek verdikleri ceza oyun oynatmamaktır.

Bu tutum çocuk psikolojisi adına çok yanlış bir tutum olup kesinlikle sergilenmemesi gereken bir harekettir. Erkek çocukları özellikle oyun konusunda ve araba oyunları konusunda daha da duyarlı hale gelirler ve psikolojileri alt üst olmuş olur.

the image

Erkek çocukları araba oyunlarının yanı sıra Savaş oyunları konusunda da aşırı arzulu olabiliyorlar. Savaş oyunları oynayan çocuklarda şiddet eğilimi görülüyor denilse de bu durum sizlerin zaman zaman oyun oynamalarına izin vermemeniz ve daha sonrasında oynanılan savaş oyununda hırslarını açığa vurmaları ve kendilerini böyle rahatlatmaları savaş oyunlarına karşı bir önyargı oluşturmaktadır.

Kız çocuklarının da erkek çocukları kadar kız oyunları oynama hakkı vardır ve erkek çocuğunda olduğu gibi kız çocuğunda da erkek çocuğunda olduğu gibi psikolojik etkiler yaratacağından dolayı kesinlikle çocuklarınızın oyun oynamalarına engel olmayınız.

Çocukların sevdikleri oyunlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.