Dalida kimdir denince Mısır asıllı Fransız şarkıcı diyebilirsiniz. En bilinen şarkıları da Parole Parole ve Bambino’dur der geçersiniz. Ama Dalida’nın hayat hikayesi tüm bunların ötesindedir.  Esas adı Yolande Christina Gigliotti idi. Ve hayatı çok genç yaşta katılıp kazandığı güzellik yarışması ile değişti, birinci seçildi. Bunun arkasından hemen evlenip Fransız vatandaşı oldu. Sonrasındaysa başarı dolu müzik kariyeri başladı.

dalida
dalida

On Dilde Şarkı Söylemek

Dalida hayret verici bir iş yapar ve on dilde şarkı söylerdi. İngilizce, Fransızca, Japonca, Yunanca, İtalyanca, Arapça, Danimarkaca, İbranice ve Almanca bu diller arasındaydı. Ayrıca kendi dilinde 500 şarkı bildiğini açıklamıştı. Bütün bu kariyer ona 55 altın plak kazandırdı.

Bütün bu başarılara karşın Dalida’nın özel hayatı karmakarışıktı. Hiçbir evliliği yürümedi, ilişkiye girdiği sevgililerinin bazıları intihar etti. Sonuçta Dalida da 3 Mayıs 1987 günü aynı yolu seçti. Bütün bunlardan geriye siyah beyaz kayıtlarda kalmış çok güzel bir kadının görüntüsü ve gerektiğinde güçlü gerektiğinde yumuşacık olan sesi kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.