dekorasyon zor zanaat. Daha adı üstünde –dekOrasyon/dekArasyon sorunsalı- uzlaşmamış bizler kalkmış feng shui’den, kontrasttan, içeriğini bilmediğimiz ama adı güzel gelen bir ton terimden bahseder olduk. Yine de yılmadık, o koltuğu o abajura uydurduk.

dekorasyon

 

mutfak, artık, kadınlar için sadece yemek yapılan bir yer olmaktan çıktı. Tüketim toplumu olmanın getirisi olarak yemek takımlarının parça sayısı gereksiz bir şekilde arttı, akabinde önce mutfaklar genişledi, bazen salonla birleşti; bu da ev döşemesi için bize yeni bir alan kazandırdı. Mutfak dekorasyonu moda haline geldi, mutfakta kullanılan aksesuar sayısı arttı.

Kepçeyle tuzluğun renk uyumu, masanın pencereye konumu ve hatta el bezinin simetrik duruşu derken kadınlarımız birer filozof oldu çıktı. Mutfaklar, artık, günün her saati oturabileceğimiz şekilde, adeta küçük bir salon gibi ev içinde kendine bir yer buldu. Bu oluşumda tabi ki dekorasyonun önemi azınsanamayacak kadar büyük.

Mutfak dekorasyonu, ev döşemeve geri kalan her şey için artık düşünmek istemeyenler http://www.dekorasyonurunleri.biz adlı sitemizden yardım alabilirler.

3 comments on “Dekorasyon trendleri ile daha yaşanabilir evler

  • Evimin her köşesini tek tek dekore ettim. Fakat mutfağımda konusunda hala kararsızım. Gerçekten de mutfak dekor etmek en zor iş bence.

  • Haha koltuğu abajura uydurduk demek. Gerçekten de evimin koltuk takımı abajurla uyumlu halde. 🙂

  • Bende kıyafetlerde olsun evimde olsun renk uyumuna dikkat ederim. Fakat kepçeyle tuzluk renkleri uyumlu olacak diyerek abartmam. Bence abartı bir kullanım olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.