Dengeli ve sağlıklı beslenme

İnsanlar özellikle son yıllar da yediklerine kesinlikle dikkat etmemektedirler. Dengesiz ve sağlıksız tüketilen yiyecekler, sağlıksız besinler zamanla insanların vücudun da sağlık sorunlarının oluşmasına sebebiyet veriyor.

Bayanların en çok sıkıntı çektiği sorunlardan biri aşırı kilolardır. Aşırı kilo alan bir insanın hem estetik yapısı gidebilir hem de daha hızlı yaşlanabilir. İnsanlar da fazla kiloların oluşmasının sebebi düzensiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanır.

Dengeli beslenme insanların öğünlerini atlatmadan sağlıklı besinleri tüketmesidir. Bazı günler yoğunluk sebebiyle öğünlerinizi 3-4 saat geciktirebilirsiniz. Fakat her gün öğünlerinizi aksatıyorsanız dengesiz besleniyorsunuz demektir. Dengesiz beslenmek zamanla anlaşılsa da öğünleriniz de tükettiğiniz yiyecekler büyük önem taşır. Eğer yağlı ve kalori miktarı yüksek yiyecekler tüketirseniz yakın zaman içerisin de göbekli bir insan olabilirsiniz.

Dengeli beslenmek için öncelikle öğünlerinizi aksatmamanız gerekir. Günde üç öğün ve artı olarak dört ara öğün yemek yemenizi tavsiye ederiz. Öğünleriniz de bol kızartma veya yağlı yiyecekler yerine sebzeli ve protein deposu besinler tüketebilirsiniz.Özellikle sabahları kemiklerinizi güçlendirmek için bir bardak süt içmeye özen gösterin. Sağlıklı ve güzel bir yaşam için dengeli beslenmeye dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.