Vücuttan zehirli toksinlerin atılması işlemi olan detoks uzman kontrolünde yapılması gereken bir işlemdir. Detoks un gerekli olduğu haller arasında baş ağrısı, sırt ağrıları, sık sık soğuk algınlığına yakalanmak, yorgunluk, eklem ağrıları, burun kaşıntısı, sinirlilik, deri döküntüleri, öksürük, uyku hali, deri kızarıklıkları, göğüs hırıltısı, gözlerde iritasyon, uykusuzluk, bulantı, boğaz ağrısı, savunma sisteminizde yavaşlama, baş dönmesi, hazımsızlık, boyun tutulması, değişken ruhsal yapı, anoreksiya, sinüslerin tıkanması, anksiyete, ağız kokusu, dolaşım bozukluğu, ateş, depresyon, kabızlık gösterilmektedir.

Detoks ne zaman yapılır
Detoks ne zaman yapılır

Detoks un en kolay yolu doğru terlemedir. Toksinli yiyecekleri azaltmak sadece toksin artımını engelleyecektir. Fakat vücutta bulunan toksinler aynen kalır. Toksin atımını hızlandıran egzersizler doktorlar tarafından tüm hastalara verilmektedir.

Ayrıca idrar ve dışkı yolu ile de toksinleri atmak mümkündür. Ancak uzmanlar en doğru yolun egzersiz yolu ile terlemek olduğunu belirtmişlerdir.

Genelde uzmanlar toksin atımının kontrol altında yapılmasının daha doğru olduğunu, evlerde yapılan 15 günlük kürlerin kesin sonuç vermesinin zor olduğunu belirtmişlerdir. Yine de insanlar evde detoks yapmayı tercih etmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.