Detoks yapmak için günümüzde çok farklı yöntemler ve sistemler uygulanmaktadır. Her doktor ayrı bir yöntem önermekte ve başarıya ulaşması için farklı metotlar öne sürmektedir.

Detoks türleri
Detoks türleri

Detoksun ana sisteminde ufak tefek değişiklikler yapan doktorlar çoğunluktadır. Bunlar detoksun ana sisteminin uygulanması zor bir sistem olduğunu öne sürerler. Bu nedenle ana sistemin birçok yerine değişiklikler yaparlar.

Sadece elma ve meyve suyu ile detoks öneren uzmanlar da vardır. Bu uzmanlar temizlenmek için önce dışarıdan gelenlerin durdurulmasını gerektiğini iddia eden uzmanlardır. Uzun süre elma ve meyve suyu ile yaşamak zor ve tehlikeli bir yöntem olduğundan tercih edilmemiştir.

Su orucu denen detoks türü de son yılların moda tabirleri arasındadır. Sadece su içerek gün içinde egzersiz yapılmasını hedefleyen bu yöntem bazı uzmanların yoğun eleştirilerine maruz kalmıştır.

Toksinlerin yerleri dolmadan dışarı atılmasının insan hayatını tehlikeye sokacağını belirten uzmanlar bu diyeti önermemektedir.

Detoks kürü veren doktorlar bunun sıklığını genelde haftada bir gün , üç hatfada bir veya ayda bir olarak verirler. Bu aralıklara çok dikkat edilmesi de detoks için önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.