Diş bakımı, düzgün dişlere sahip olmak

Diş estetiği her insan için önem teşkil etmektedir. Diş bakımı, ağız sağlığı her yaşta önem teşkil etmeli ve diş sağlığının bozulması durumunda ciddi hastalıklar belirebilir. Ağzımız her türlü bakteriyle karşılaşabilir ve diş bozuklukları gibi, diş çürükleri gibi sebeplerden dolayı kana karışarak hastalık sahibi olabiliriz.

diş estetiği
diş estetiği

Diş beyazlatma ve dişler aileler tarafından küçük yaştaki çocukların çene yapılarını düzeltmeleri için kullandıkları yöntemlerden biri olan Ortodonti, diş telleri ile diş bozukluklarını düzelttirme yöntemi çok başarılı bir yöntemdir. Dişlerin çapraz veya uzunluk kısalıkları çene kapanmasını engelleyebildiğinden ötürü en çok tercih edilen yöntem olan Ortodonti bu güne kadar başarısızlıkla sonuçlandığı bir durum olmamıştır.

Yetişkin insanlarda ise diş teli kullanımı çaprazlık ve kapanış bozukluklarını giderici özelliklere sahiptir çünkü diş yetişkinlerde tamamıyla sabitlenmiştir ve daha zor ve daha uzun bir diş teli takma süreci gerçekleşir fakat sonucunda çapraşıklıklar ve çene kapanmaması gibi sorunlar ortalıktan kaybolur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.