Okul öncesi dönemdeki çocuklarımıza eğitimlerine olumlu fayda sağlaması açısından birçok eğitici oyuncağı alabilir ve onların eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Fakat bütçesi bu tür oyuncakları almaya yetmeyen ya da tamamen çocuğu ile daha çok vakit geçirerek onun eğitiminde olumlu katkı sağlayacak olan eğitici oyuncakları satı almak yerine evinizde de yapabilirsiniz. Piyasa da satılan eğitici oyuncaklar ile çocuğunuz oldukça mutlu olacaktır. Ama inanın sizin ile beraber şekillendireceği yeni oyun çalışması onu daha fazla mutlu edecek.

Eğitici Oyunlar ve Oyuncakların Yapımına Örnek

Eğitici oyunlar ve oyuncakların yapımında dışarıdan ekstra ürün almanıza gerek kalmayan çalışmaların yanından ufak birkaç materyali almanıza gerek olan oyuncaklarda bulunuyor. Bunları bütçenize ya da hayal gücünüze göre farklılaştırabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki siz yol gösterici olabilirsiniz ama öğrenmesi gereken çocuğunuz olduğu için öncelik onun istekleridir.

eğitici oyuncaklar
eğitici oyuncaklar

Şekiller Renkler Meyve Sebze ve Araçlar

Şekillerin öğreniminde kalın bir kartondan yararlanmanız mümkün. Bu kartonun belli bölümlerine kare, dikdörtgen, üçgen, daire, yıldız gibi şekilleri çizerek kesebilirsiniz. Bu kesiklere aynı ebatta renkli kartonlar keserek çocuğunuza doğru yere doğru şekli vermesini istemeniz mümkün. Bu uygulamanın aynısını meyve, sebze, renkler ve çeşitli araç gereçleri oluşturarak da yapabilirsiniz.

Balık Avı

Balıklar çocukların oldukça ilgisini çeken hayvanlardır.  Renkli kartonlardan balık resimleri keserek onlara birer ataç iliştirin. Ardından bir ipin ucuna mıknatıs bağlayarak balıkları yere atın. Oldukça eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.