Yaz aylarında korkulur tehlikelerden birisi de mantarlardır. Hele ki ellere genelde bulaşıcı derece de gelen el mantarları, maalesef sıcak havalarda üretkenlikleri arttığı için insanların bu zamanlarda korkulur durumlarından birisidir.

El güzelliğini tamamen bozan ve bir sağlık problemi oluşturan mantar, nemli ve havasız ortamlarda çok çabuk türemekte olan bir türdür. İnsanların genelde tahriş bölgelerinde bulunduğu, havasız ortamlar olduğu için çok çabuk çıktığı mantarlardan kurtulmalı, temizlik konusunda titiz davranmalıyız.

Kaşıntı ve kızarıklıkları meydana getiren mantarlar genelde insanların çoklu olarak kullandıkları hamam – spor tesisleri – havuz gibi üçlü de bulunmaktadır. Suyla ilgilenen insanlarda genelde görülmesi yoğun olduğu gibi ıslak ve nemli ortamları sevmeleri de bulaşıcılığı arttırır. El mantarları genelde elde beyaz lekeler oluşturur.

El mantarı olan bir birey için en güzel çözüm bitkisel çözümdür. Bunun için zakkum yaprağının 10 âdetini alıp bir litre su içerisinde 10 dakika boyunca kaynatarak daha sonrasında el mantarının bulunduğu yerlere sürerek tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu tedaviyi mantar sorunu geçene kadar uygulayabilir, böylelikle sorununuzdan sizlerde kesin sonuç olacak şekilde kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.