Son dönemlerde internet teknolojilerinin üst seviyelerde seyretmesi ve ADSL bağlantılarının yaygınlığı ve hızı bilgisayar üzerinde bir DVD’ye ihtiyaç duyulmadan ve kurulum gerektirmeden oyun oynanmasına imkan tanımıştır. Bu oyunlar ise birçok türde ve geniş yaş aralıklarına bağlı olarak ilgi görmektedir. Özellikle küçük yaştaki kullanıcıların tercih ettiği oyunlar boyutları küçük olmaları sebebiyle birçok internet sitesinde yüksek çeşitlilik oranına bağlı olarak yayınlanmaktadır. kız oyunları da bu bağlamda ele alınabilecek oyunları ifade etmektedirler.

kız oyunları
kız oyunları

Örneğin makyaj oyunları bu noktada basit kontrol pratikleri sayesinde özellikle kız çocuklarının heyecan açısından doyurucu buldukları oyun türleri sınıfına girmektedir. Her geçen gün grafik yapıları da gelişen bu oyunlar sayesinde çocukların görsel zekaları da gelişmektedir.

Daha çok mantığa dayalı bir eğlence sunan kız oyunu başlığı altında sunulan oyunlar da son dönemde oldukça gözde olan oyunlar arasına girmiştir. Bilgisayarlarda karmaşık kurulum seçeneklerine sahip olmadan eğlence sunan bu oyunlar çocuklar tarafından rahatlıkla oynanabilmektedir. İnternet üzerinden oynanan oyunlar ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için http://www.kizoyun.org adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.