Google’ın İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, elinde bulundurduğu Google hisselerini tekrar satışa çıkarıyor ve değeri 2.5 milyar doları bulan hisseleri önümüzdeki aylarda satış çıkaracak diğer bir tabir ile arz edecek…

google ceo su
google ceo su

 

Google’ın başarılı CEO’su Eric Schmidt, iş dünyasının beğeni toplayan ve örnek gösterilen yöneticileri arasında bulunuyor. Google’da resmi olarak yılda 1 dolar ücret karşılığında çalışan Eric Schmidt’in asıl gelir kaynağı ise elinde bulundurduğu Google hisseleri. Toplam serveti 7 milyar doları bulan Eric Schmidt, önümüzdeki aylarda elinde bulunduğu Google hisselerinin bir kısmını satışa çıkaracak. Daha öncede hisselerini satışa çıkartan popüler CEO, hisselerinin yaklaşık 2.5 milyar dolarlık kısmını satarak kendine gelir elde edecek.

10 yıldan uzun süredir Google’ın başında duran Eric Schmidt bu satışın tamamlanmasıyla beraber hisselerinin yaklaşık yarısını satmış olacak ve Google’ın hisselerinin yüzde 2.5’uğuna sahip olan Eric Schmidt’in satışlardan elde edeceği gelir ile ne yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu satış medyada çok merak ediliyor bakalım ileride neler çıkar görülür, anlaşılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.