Artık birkaç kadının değil, birçok kadının takıntısı haline gelen ve bu uğurda onları derin araştırmalara götürecek olan estetik konusu gittikçe daha da yaygınlaşıyor. Mesela önceden bize inanılmaz ütopik gelen bir estetik operasyonu şimdilerde birçok kadın için sıradan bile sayılmayacak bir operasyon niteliğinde.

Bunun nedenlerini bir değil birkaç etmene bağlayabiliriz. Gelişen dünyada vücudumuzun daha çabuk bozulmasını, deforme olmasını sağlayan o kadar çok olumsuzluk var ki… Yediğimiz besinler, yanlış alışkanlıklar, stres ve bunlar gibi. Dolayısıyla estetik yaptırma isteğimiz var olabilir ve kendimizi beğenme stresini yaşayabiliriz.

Peki gitgide yaygınlaşan estetik ameliyatlarında fiyatlar nelerdir?

Fiyatlar genellikle dolar üzerinden ifade edilmekte ve karşılığını bulmaktadır. Klinikten kliniğe fark edecek olan fiyatlara genel bir gözle bakacak olursak; kadınların en fazla yaptırmayı tercih ettiği göğüs estetiği ameliyatlarında 1500 dolar ile 5000 dolar arasında değişiyor.

Bunun yanı sıra birçok operasyonda da değişik fiyat aralıkları var. İkinci sırayı alan burun estetiğinde ise fiyatlar 2000 dolar ile 5000 dolar arasında değişiyor. Bunu yüz gerdirme ile ,(2000-6000) karın germe (2000-7000) gibi operasyon ve fiyatlar takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.