Herşey görsel olarak planlanmış olup öğrenmesi ve kullanması oldukça kolaya indirgenmiş, toplam 27 farklı barkod türünü destekleyen, istenen ebatta etikete veya kağıda çıktı alabilen bir barkod programıdır. Windows’un tanıdığı bütün yazıcılardan çıktı alabilmektedir. Programda hem kısayol tuşları hem menüler hem de fare desteği mevcuttur.

Program 32-bit veri yapısına dayalıdır. Windows 95 ve daha üst işletim sistemleri için yazılmıştır. Şu anda kullanılmakta olan versiyondan sonra da program üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

baskılı etiket
baskılı etiket

Program veritabanı desteklidir. Bu anlamda, firmaların veritabanındaki bilgileri baskılı etiket bilgileri olarak alıp kullanma özelliğine sahiptir. Böylece bir firmanın barkoda geçmesi sadece veritabanı ilişkilerinin belirlenmesi ve Yazdır düğmesine basılması kadar kolaylaştırılmıştır.

Program, Setup programıyla bilgisayara kurulur. Bu işlem sonucunda gerekli dosyalar bilgisayara aktarılırken, çeşitli ayarlamalar da yapılır. Bunun için sadece Setup programının çalıştırılması ve sonraki yönergelerin takip edilmesi yeterlidir.

Program Türkiye’de Türk yazılımcılar tarafından Türkçe olarak hazırlanmıştır. Türkiye’de bir çok satıcı tarafından satılmaktadır.

Winlabel, Türkiye’de Motiva Yazılım tarafından 1995 1995 yılında hazırlanan Türkçe ve kullanımı kolay bir programdır. WinLabel öğrenmesi ve kullanması kolay, metin dosyasından bilgi okuyarak barkodlu ribon basabilen. Bitmap ve Metafile formatları desteği ile etiketlere resim ve grafik eklenebilen bir programdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.