Çok uzun zamandan beri çevremizde ülkemizde kullanmaya başladığımız yerden ısıtmalı sistem yakın geçmiş zamanlarımızda yapılan konut inşaatlarının çoğunda kullanılmıştır. Öncelikle kullanan müşterilerin şikâyetinden dolayı kullanım popülerliğini yitirmiştir. Sektörün çok hızlı ve müşterilerin olumunu kazanan büyük değişimi ile şikâyetlerinde % 90 ı azalmıştır.

yerden ısıtmalı sistem
yerden ısıtmalı sistem

Yerden ısıtma sistemi;
Kalın plastik boruların yerin altına döşenmesi ve bu borulardan sıcak suyun geçmesi ile zeminden ortaya çıkan ısıdır.
Bu sistemin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz; kişilere sağlıklı ortamlar sunar, kullanımı kolaydır, bakımı oldukça zahmetsizdir, evinizde daha fazla hareket alanına sahip olursunuz, enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur, bütçenizi sarsacak fazla bir maliyet gerektirmez, her yapıya uyum sağlayan döşeme kolaylığını sunar.

Peki, neden yerden ısıtmalı sistem seçilmekte ve bizde neden seçmeliyiz;
Örneğin; Ev dekorasyonlarımız açısından da önemi büyüktür. Mesela radyatör kullandığımız düşünülürse ve evimize alacağımız halılarda bile kendi zevkimize göre değil radyatörlere göre seçim yapmamız gerekebilecek ama yerden ısıtmalı sistemle evimizi istediğimiz gibi dekor eder ısınma ihtiyacımızda buna engel olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.