fal

İnsanlık tarihi boyunca bilimin yokluğunda bazı sorulara cevap aramıştır. Bu sorular kimi zaman doğal ve fiziki şartlar için kimi zaman ise sezgisel olmuştur.

Bu nedenle falların tarihi çok uzun bir zamana ayrıldığı için ortaya birçok fal çeşidi ortaya çıkmıştır. Burada unutulmaması gereken fal çeşitlerinin hepsinin aynı amaçta olmasıdır. Hepsinin belirli bir amacı geleceği merak etmek ve açıklamak üzere çıkmıştır.

Fallar daha öncelerinde alim kişiler tarafından ortaya çıkarılmış ve her söyledikleri doğru kabul edilmiştir. İnsanlar arasında çok büyük bir saygı gören bu kişiler insanların çeşitli hareketlerini yorumlayarak insanları psikolojik bir sınır koyduğundan ( bir çeşit yönlendirme ) birey kendini bir anda toplumda saygı gören kişinin dediği gibi hissedir ve hayatını şekillendirir.

Falın etkisi bilimin gelişi ile etkisini yitirebilmiştir. Günümüzde kahve falından bir çok fal kendini bir bilimsel değer üzerine oturtmayı başarmıştır. Bu bilimsel değer fala bakan kişilerin çeşitli psikoloji dersleri alarak fallına bakan kişilerin bilinçaltı mesajlarını okumakta ve bu şekilde bireyi etkilemektedirler. Ülkemizde psikologlara hala deli doktoru gibi tabular oluştuğundan birey psikologa gitmek yerine falcıya gitmeyi tercih ediyor.

Fal, fal tarihi, fal bilimsel, Fal etkisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.