Mobil Video uygulamaları gelecekte daha da yaygınlaşarak güçlenecek bir alan gibi görünüyor. Dolayısıyla bütün internet firmaları da bu alana yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise Virool isimli yepyeni bir şirket oldu. Yatırımın sahibi ise tanıdık bir isim olan FundersClub…

FundersClub
FundersClub

Her gün internette bir buçuk milyonun üzerinde video yüklendiği ve bu videoların yüzde 95’inin sadece 1000 kişinin altında kişiye ulaştığı bilinen bir gerçek. Bu gerçekten de üzerinde düşünülmesi gereken bir handikap olarak firmaların karşısında duruyor. İşte Virool firması da kendi platformu üzerinden videoların daha çok izleyici kitlesine ulaşacağını vaat ediyor.

Peki bunu nasıl başaracak? Firma buna cevabını kendi ağı içerisinde bulunan 50 milyon kullanıcıyı işaret ederek veriyor. Bu insanlara ulaşma şansı olduğunu ifade ediyor. Firmanın daha önceki yatırımları olan YCombinator ve 500 Startups gibi atılımlar da bu tezlerine güç katıyor.

FundersClub Virool uygulamalarına 500 bin dolar civarında bir yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırımla aslında video uygulamalarına dikkati çeken firma bu hamlelerinin önemine dikkati çekerek, online yatırımların gelecekte daha da önem kazanacağına vurgu yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.