Galaxy S2 kullanıcıları neredeyse isyan edecekler.. Bu duruma kadar geldi olay. Samsung bugüne kadar her hangi net bir bilgi vermemişti ama bu bilgi artık resmiyet kazanmış durumda. Samsung Galaxy S2 kullanıcıları için Jelly Bean güncellemesini Şubat’ta dağıtacağını açıkladı. Güncelleme önce Sigapur’a gidiyormuş daha sonrada bildiği gibi sırasıyla diğer ülkelere ve kullanıcılara dağıtılacak.

Galaxy S2 için Jelly Bean güncellemesi
Galaxy S2 için Jelly Bean güncellemesi

 

Singapur’dan birkaç gün sonra da gün içinde Türkiye’ye gelmiş olur. 2 yıl önce çıkan bir telefon için güncellemenin bu denli geç olması pek normal değil ama iyi bir şey. Tabi Apple ile kıyaslamış olursak biraz geç gelmiş oluyor bu güncelleme. Apple Halen daha 3GS’ye destek sağlıyor, ama o da neredeyse bitti.

Apple’ın eski telefonlarına böyle destek vermesi belli ki Samsung’u da ayağa kaldırdı. Durum böyle devam ederse eski kullanıcılar da büyük yenilik ve düzeltmeler ile karşılaşmış olabilecek. Çünkü hoş bir durum… İlla sürekli yeniye yatırım yapıp eskiyi kenara atmak bir yandan diğer kullanıcılar için ayıplanabilir. Samsung’un böyle ataklar yapması kullanıcılar için güzel rakipleri için ise büyük bir atak olarak karşılanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.