Gebelik için uygun dönem yakalandığında çiftler cinsel birleşmenin şeklini seçme aşamasına geçebilir. Çoğu pozisyon gebelik için uygun değildir. Çiftlerin gebelik için uygun olmayan pozisyonlarda ısrar etmesi gebelik oranını düşürecektir.

Gebelik için uygun pozisyonlar
Gebelik için uygun pozisyonlar

Gebelik için uygun pozisyonları seçmek çiftler arasında mümkün değilse doktora başvurulması gerekir. Gebelik için sadece spermleri vajinanın içine yollamak yeterli değildir. Kadının sperm gelişi sonrası bir süre daha doğru pozisyonda durması gerekir.

Kadının ve erkeğin doğru şekli alması gerekirken genelde gebelik için en uygun pozisyon erkeğin üstte kadının altta olduğu pozisyondur. Sperm vajinaya aktıktan sonra bir süre daha kadın spermin içeri akmasını beklemelidir.

Uzmanlar ayakta veya oturur durumdaki pozisyonların genelde gebelik ile sonuçlanmayan durumlar olduğunu belirtmektedirler.

Gebelik için girilen ilişkide petrol bazlı vazelin, masaj yağları gibi maddelerin kullanılması doğru değildir. Kayganlaştırıcı kullanılması kesin gerekli ise su bazlı kremler tercih edilmelidir.

Su içinde ilişkiye girmek de sıcak su spermi bozduğundan dolayı gebelikle sonuçlanması zor doğum türleri arasında bulunmaktadır.

One comment on “Gebelik için uygun pozisyonlar

  • ne yani şimdi biz bunun için doktora gidip şu pozisyon doğrumu diye mi soracağız ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.