Günümüzde herkesin en büyük korkularından birisi de yaşlanmaktır diyebiliriz. Yaşın giderek ilerlediği dönemlerde yüz hatlarında kırışmalar ve sarkmalar meydana gelmekte ve fiziksel olarak görünümümüzde olumsuz deformasyonlar olabilmektedir. İşte korkularınız ile sizi yüz yüze getirecek olan gençleşmenin formulü ile karşınızdayız.

genç kalmanın formulü
genç kalmanın formulü

Uzmanlar özellikle 40’lı yaşları geçtikten sonra hafif kilo almaktan korkulmaması gerektiğini dile getiriyor. Özellikle alınacak birkaç kilo yüz hatlarında yağ dokusunun oluşumu ile kırışıklıkları kısmi olarak önleyecektir ve böylece yaşlanmanın belirtileri olabildiğince yavaşlatılmış olunacaktır.

Case Western Reserve” Üniversitesi’nde görev yapan Dr.Bahman Guyuron tarafından yürütülen bir araştırmada, ikiz kardeşler üzerinde yapılan testler, beslenme ve yaşam alışkanlıkları gibi tüm faktörler göz önüne alınarak, yaşlanmadaki temel faktörlerin belirlenmesi sağlandı. Bu çalışma sonucunda yaşlanmanın temel faktörleri BMI olarak bilinen beden kitle endeksi olduğu tespit edildi.

Farklı yaşlarda farklı BMI puanına sahip olmanız gerekiyor, bu sebeple ömür boyu zayıf kalmanızın sizin sağlığınıza faydası olduğunu düşünmemelisiniz. Her yaş için özel bir BMI aralığı var ve bunu araştırarak, bu aralığa ulaşmanızda fayda var diye belirtebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.