Gençleri Asosyalleştiren Tutku: İnternet

Gelişen teknolojinin insanlığa en büyük armağanlarından birisi kuşkusuz internettir. Dilediğiniz her konuyu araştırabildiğiniz, ücretsiz film izleyebildiğiniz, genel haber sitelerinden Haberleri takip edebildiğiniz, izleyemediğiniz maçları spor siteleri aracılığıyla takip edebildiğiniz ve daha bir çok imkanı ayaklarınıza sunan bu muhteşem gelişmenin bir de öteki boyutu var elbette ki.

the image

Eskiden arkadaşlarıyla dışarıya çıkan, kütüphanelerde buluşan, eğlenceli aktiviteler peşinde koşan gençler üzerinde oluşturduğu büyük tehdit ne yazık ki gelişiminin gösterdiği cazibeye baskın gelmekte. Gençler artık diledikleri her türlü eğlenceyi görsel olarak oturduğu yerden takip edebilmekte ki bunun sonucu olarak da dışarıda geçirdikleri vakit git gide azalmakta. Online film izle

Artık arkadaşlarıyla lunaparka gitmek yerine, facebook’da lunapark etkinliği düzenlemeyi, online oyunlarda hırs yaptıkları düşmanlarıyla savaşmayı, mahalle arasında oynanan o zevkli maçlar yerine Spor haberleri veren sitelerden ve futbol oyunlarından oluşan sanal bir dünyayı tercih ediyorlar.

İnternet fark ettirmeden kişiyi daha içine kapanık, daha sessiz ve daha asosyal yapmakla kalmıyor, sunduğu eğlenceli imkanlarla kişilerin bu sorunlarını kabul etmemelerine neden oluyor.

İnternette Sörf Yapmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.