Gün geçtikçe internet sektöründeki rekabetler hız kesmeden devam ediyor. Bu rekabetler sosyal medya siteleri arasında veya herhangi iki internet sitesi arasında olabilir.

İnternet piyasasında bu tür rekabetlerin olması hem şirketlerin geleceği açısından önemli hem de kullanıcılar açısından önemli. Ayrıca bu tür gelişmeler insanları bazen şaşırtıyor, bazen sevindiriyor, bazen ise üzüyor. Bu tür rekabetlerden biri şuan yaşanmakta.

Google Snapseed'i Satın Aldı
Google Snapseed’i Satın Aldı

Resim sektöründe bir numara olarak gösterilen Instagram’ı Facebook geçtiğimiz günlerde bünyesi altına almıştı. Bildiğimiz gibi Instagram son dönemlerde yükselişe geçti. Bu fırsatı değerlendiren Facebook’un sadece Facebook’dan ibaret olmadığını görmüş olduk.

Fakat Instagram bu kulvarda yalnız diyemeyiz. Instagram’a karşı rakip sektör olarak görülen Snapseed’in Google tarafından alınması dikkatleri Google’ın üzerine çekti. Google’ın dünyanın en büyük arama motoru olmasının yanı sıra daha birçok özelliği bulunduğunu biliyoruz. Gücüne güç katmak isteyen Google Snapseed’i satın alarak daha da büyüyebilir.

Snaapseed’i satın alma sebeplerinden biri olarak da Apple işletim sistemi olan iOS’a uyumlu olması gösteriliyor. İlerleyen günlerde ne olacağını merak içinde bekliyoruz.

2 comments on “Google Snapseed’i Satın Aldı

  • Google bu ya tabi alır. Snapseed’de neymiş:) Onu bile google’den aratıp öğrenmiyor muyuz ? 🙂

  • Nedir bu? Snaapseed ile Instagram google ile facebook niye bunları satın alıp tekrar tekrar birbirlerine rekabet yapıyorlar. Anlamış değilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.