Türkü dinlemek atalarımızın yapmış olduklarına saygı göstermek olarakda niteliyebiliriz. Çünkü türkülerimiz yıllar boyunca değişime uğramamış ve günümüze kadar gelmiş başlıca müzik türümüzdür. En önemli özelliğide yıllar boyunca bu türü tüm halkımızın benimsemiş ve yürekten katılarak bu türkülerimizden zevk alarak bunları dinlemiş ve halada dinliyor olmasıdır.

türkülerimiz
türkülerimiz

Türkülerimiz türk milletinin sanat aşkı olduğu sürece gelişmeye ve yeni eserlere sahip olmaya devam edecektir muhakkak. Türkü dinleme ihtiyacınızı genelde hüzünlü olduğumuz anlar duyacağımız sanılır, ancak şöyle bir durum vardırki ; bundan yıllar önce ozanlar ellerinde sazlar ile sadece yanık türküler dğeil ayrıca havalarda çalmışlar ve söylemişlerdir. Bunlarında türkülerin birer parçası olduğunu ve türkü dinlememiz gerektiğinin bu sanat anlayışını hergün dahada ilerilere taşıyacağını aklımızdan çıkartmamalıyız.

Türkü dinlmek istediğimizde internet aracılığı ile bir tık ile binlerce türküye ulşabilmemiz mümkün olacağı gibi bu dönemde çıkan yeni türkü albümlerinin albüm olarak satın almanın türkü geleneğimizin dahada ilerilere taşıayacağını unutmamalı ve bu konu üzerinde hassasiyetimizi göstermeliyiz. Eski ve yeni türkülere ulaşmak isteyen türkülere yürekten gönül veren kardeşlerimiz ise turku5.com üzerinden binlerce türküye kolayca ulaşabilir ve indirmeden dinleyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.