Konum filtreleme özelliğine sahip Hoodcast (app store) yerel gelişmeleri görebileceğiniz bir haber uygulaması. Bazı uygulamaların aksine haberlerin kaynağı haber ajansları değil, kullanıcılar.. Kullanıcıların haberleşmesi büyük bir özellik olarak göze çarpıyor.

SoLoMo (social, local, mobile) pazarının yeni oyuncusu Hoodcast, Hayati Güvence’nin yaklaşık bir yıllık fikri. Bu fikri hayata geçirmeye başladıktan sonra Enes Kılıç ile birlikte yol alan Güvence, uygulamayı ilk prototipin epey ilerisine taşımış durumda ve bu devamlılığı sağlamak için çalışmaya devam ediyor.

Hoodcast
Hoodcast

 

Uygulamanın biraz detaylarına inersek, sistem kullanıcıların “cast” (uygulamada, haberlere verilen isim) üretmesine ve okumasına dayanıyor. Buradaki haber olgusu ise “insanın başkaları için de önemli olabileceği düşündüğü her şey” bir ilke olarak kabul ediliyor. Öte yandan ön görülüyor..

Arkadaş olma veya takip etme gibi kullanıcılar arasında ilişkiye izin vermeyen Goodcast kişilere değil, olaylara/haberlere odaklanmanızı istiyor yani sosyal medya’ya dönüşmesini istemiyor bir yandan. Haberlere yönelik etkileşimler ise profillerde görüntülenmekte ve haberlere yorum atılabiliyor.

Yaklaşık 1 buçuk ay önce şu anki haliyle App Store’a giriş yapan Goodcast’in konum filtresi bulunduğunuz sokaktan tüm dünyaya uzayan büyük bir coğrafyaya sahip bir uygulama. Eğer çevrenizde yapılan paylaşımlar varsa anlık bildirimler ile bu paylaşımlardan kısa bir sürede haber oluyorsunuz ve bildirim filtresini de belirli yoğunluklarda ayarlama imkanı ek olarak tanınıyor.

Ajanslardan uzak, kullanıcılar arasında bir dedikodu ortamı gibi bir haber ortamı oluşturmayı planlayan güzel bir uygulama olarak göze çarpıyor Hoodcast…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.