Ütü yapmak hassas bir konudur ve gereken hususlara dikkat edilmediğinde istenen sonuçları almak pek de mümkün değildir. Ancak istenen kalitede bir ütü yapmanın ilk amacı kaliteli bir ütüye sahip olmaktan geçmektir. Bu yüzden ütü alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin tam olarak bilinmesi gerekmektedir.

ütü alırken nelere dikkat etmeliyiz
ütü alırken nelere dikkat etmeliyiz

Ütü alırken nelere dikkat edilmelidir?

Ütü yapmanın kolaylığı ya da zorluğu sahip olunan ütünün kalitesi ile yakından alakalıdır. Bu nedenle seçim yaparken bazı hususların göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Ütü alırken dikkat edilmesi gereken ilk koşul, bünyesinde kirece karşı sistem barındıran bir ütü almaktır. Çünkü evlerde genel olarak musluk suyu kullanılmakta ve bu da zamanla ütülerde kireç oluşumlarına neden olmaktadır. Bunun aynında anti-drip özelliği olan ütülerin tercih edilmesi daha doğru olur.

Damlamaya karşı önlem alan bu sistem, ütü yapılan giysi üzerinde leke oluşmasına karşı önlem alır. Ayrıca çoğunlukla takım elbise giymeyi tercih edenlerin ise şok buhar özelliğine sahip ütüler satın alması gerekir. Çünkü pantolonlara çizgi atma işlemi sadece bu özellik ile sağlanabilir.

Diğer yandan seramik tabanlı ve kendi kendine kapanma özelliği olan ütülerin tercih edilmesi, olası problemlerin engellenmesi için en kestirme yoldur. Kendi kendine kapanma özelliği sayesinde ütü açık bırakılsa da belirli bir zaman sonra otomatik kapama özelliği devreye girmekte ve istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına engel olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.