Modern ve gelişmiş toplumlarda eğitim gören çocuklar çok şanslılar. Teknoloji her alanı olduğu gibi eğitim alanını da etkilemekte ve eğitimde başarının artması için birçok fırsat yaratmaktadır. Şimdi eğitimciler ve yazılımcılar bir araya gelerek müfredat programlarını internet ortamına taşımışlar ve okul sonrası öğrenciye kişisel öğrenme fırsatı yaratmışlardır.

İnternette Ders Takibi Mümkün Mü?

İnternetteki okul sitelerinde her sınıf düzeyinde dersler hazırlanmış ve o sınıfa giden öğrenciler bu derslerden dilediği gibi yararlanabilmektedir. Örneğin çocuğunuz 7. Sınıfa gidiyor ve o gün okula gidemedi. Sorun değil. Çünkü o gün takip edemediği dersleri bu sitelere girerek bulabilmektedir. Böylece eksik kalacağı bir ders kalmamaktadır.

İnternet
İnternet

Ya da okulda ders sırasında anlayamadığı bir konunun tekrarını öğrenci evine geldiği zaman internetten izleyebilmektedir. Konu anlatımı, konuyla ilgili görseller, videolar, sorular ve testlerle konuyu en iyi şekilde öğrenebilmektedir. İnternet öğrenciye dilediği zaman dilediği konuyu tekrar etme ve anlama imkânı sunmaktadır. İnternetin sağladığı bu fırsatlar çocuğun konuları daha iyi öğrenmesine ve başarısının artmasına neden olmaktadır.

Şimdi ülkemizde de çok sayıda okul sitesi bulunmakta ve bu sitelerde her sınıf düzeyinde tüm dersleri bulmak mümkün olmaktadır. Bu sitelere giriş ücretsiz olup, dilediğiniz zaman dilediğiniz konuyu tekrar etme imkânınız bulunmaktadır. Krofesyonel.com sitesinde internet eğitimi ile ilgili bilgileri daha detaylı olarak bulabilir ve yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.