Apple’ın yeni işletim sistemi olan iOS 6 satışa sunuldu. İlk olarak WWDC’de duyrulan iOS 6 içerisinde yüzlerce yenilik bulunduruyor. En önemli yenilik ise artık farklı markalara bağımlı kalmadan birçok şeyi yapabiliyor olmamız.

Mesela, merak ettiğimiz bir ülkeyi ya da bir şehri görmek için artık Google Maps’i kullanmak zorunda değiliz. Apple’ın kendi üç boyutlu harita sistemi sayesinde istediğimiz herhangi bir yere göz atarken aynı zamanda istediğimiz yere navigasyon desteği de alabiliyoruz.

iOS 6
iOS 6

Ayrıca Facebook ve birkaç site daha işletim sisteminin içerisinde kendisine yer bulmuş. Yani artık Facebook’a girmek için harici uygulamalar kullanmak zorunda kalmayacağız.

iOS 6’nın iki farklı sürümü bulunuyor. iPad için 791 MB yer kaplayan iPhone içinse yalnızca 626 MB yer kaplıyor. Eğer son güncellemeleri yapmadıysanız iOS 6’ya sahip olmak için öncelikle sisteminizi güncel hale getirmeniz gerekiyor.

Yeniliklere dönecek olursak, diğer göze çarpan yeniliklerden biri de Siri özelliği olmuş. Siri’nin yelpazesi oldukça genişletilmiş durumda. Böylece güncel olayları daha çabuk öğrenebiliyoruz. Mesela bir NBA maçının kaç kaç bittiğini ve favori oyuncunuzun kaç dakika maçta yer aldığını öğrenmek artık çok kolay.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.