Cep telefonları ilk başlarda sadece “Alo” demek için kullandığımız cihazlardı. Teknolojinin gelişmesi ile bu cihazlara “SMS” özelliği ve çeşitli multimedya özellikleri de eklendi. Günümüze yaklaştıkça cep telefonları, sadece “Alo” denmesi amacından iyice sıyrılarak, ufak bir cep bilgisayarı halini aldılar.

Öyle ki bu cep telefonları ile, normal bir bilgisayarda yapabileceğimiz çoğu şeyi yapabilir hale geldik. Son yılların popüler icadı olan “Akıllı Telefonlar” sayesinde, nerede olursak olalım internete girebiliyor, maillerimizi kontrol edebiliyor ve sosyal ağlarda vakit geçirebiliyoruz.

iPhone 5 Galaxy S3
iPhone 5 Galaxy S3

Akıllı telefon denince akla hiç şüphesiz iPhone, özellikle Aplle markasının yeni çıkardığı bir model olan iPhone 5 geliyor. Siparişe açıldığı ilk gün bile devasa sayılarda sipariş alan bu cihaz, bir çok kullanıcı tarafından tercih edildi. Diğer bir tercih edilen akıllı telefon ise, belki de iphone’lardan bile daha fazla performans gösteren bir cihaz: Samsung Galaxy S3

Bu iki telefonun performans olarak kıyaslamasını biz yapamayız ancak sizlere bir istatistik sunarak, hangisinin kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bağımsız bir mobil internet sağlayıcısı tarafından yapılan araştırmaya göre, iPhone 5 cihazından gelen internet trafiği, Galaxy S3 cihazından gelen trafikten fazla. Yani telefon kullanıcıları, en azından telefonlarından aktif olarak internete giren kullanıcıların çoğu iPhone 5’i tercih ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.