Bir üniversitede yapılan araştırmada uzun yaşamanın uyku ve sağlığa bağlı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu nedenle kadınların uzun yaşama oranı dahada yüksek gözüküyor Çünkü kadınlar uzun ve deliksiz bir uyku geçirdikleri için uzun yaşama göz kırpıyorlar.

Yapılan araştırmalarda kadınların sağlıklık yaşaması bir yandan dahada uzun süre uyudukları ortaya çıktı. Aslında kadınların uykusuzluk çekmesi çok yüksek bir orandır fakat kadınlar uyurken çok sağlıklı bir şekilde uyuyorlar. Diğer bir araştırmada ise küçük çocuğu olan annenin babadan dahada fazla uyku uyuduğu ortaya çıkıyor.

Kadınlar Neden Daha Uzun Yaşar
Kadınlar Neden Daha Uzun Yaşar

Bu araştırmalar neticesinde uyku problemini daha çok erkeklerin yaşadığı da ortaya çıkmıştır. Uyku dengesi insanların metabolik çalışmasını değiştirmesinin yanında gün içindeki gelişen olaylardan dolayı psikolojik olarak yıpranmasını da kolaylaştırmaktadır.

Kadınların uzun yaşaması onlara allah vergisi. Çünkü kadınlar uykuya daldıkları anda çok yoğun bir kıvama geliyorlar ve uykusuz kalsalar bile bundan çok fazla etkilenmiyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.