Diyetler genelde şekerli yiyecekler konusunda katı kurallar içerirler. İnsanoğlunun yasaklara karşı duyduğu meraktan mıdır bilinmez diyet yapanların en büyük zevki aralarda tatlı kaçamağı yapmaktır.

Kalorisiz gofret diyeti
Kalorisiz gofret diyeti

Fakat gluten dengesi yapılmış bir diyet için şekerli yiyecekler herşeyin bozulması anlamına gelir. Bu duruma bir çözüm bulmak için araştırmalar yapan bilim adamları kalorisiz gofreti keşfettiler.

Çikolata rengi gofretler fındık kokuları ile de orijinalinden hiçbir farklılık göstermiyor. Kaynağı karabuğday kepeği denen diyetlerde sıkça kullanılan bir madde olan gofret sıfır kalorili ve glütensiz olması ile dikkat çekiyor.

Wroclaw Üniversitesi’nde görevli Joanna Harasym ın yaptığı bu buluşun özünde Polonya nın en çok üretilip tüketimi yapılan ürünlerinden kara buğday ununun kepeği bulunuyor.

Kepeğin selülozunu insan bünyesinin sindirememesinden dolayı gofretler kalori içermiyor ancak insan bedenine yararlı bir çok antioksidan içeriyorlar.

Çikolata renkli ve fındık kokulu gofretler insanların kilo verirken zevklerinden de ayrı kalmamasını sağlıyor. Üründe kullanılan karabuğday antioksidanlar açısından çok zengin bir besin olmasının yanında buğday ve arpa ailesinden olmaması ile tanınıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.